Четверг, 22.11.2018, 12:30
Приветствую Вас Некто | RSS
Меню сайта
Форма входа
Логин:
Пароль:
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Досье преподавателей

Главная » Статьи » Преподаватели

Симонова Т.Н.

Симонова Тамара Миколаївна
кандидат хімічних наук, доцент, доцент кафедри аналітичної хімії


Симонова Тамара Миколаївна народилася в 1939 р. в с.Хлівне Вороніжської області. В 1962 р. закінчила хімічний факультет Вороніжського державного університету. В 1966 р. вступила до аспірантури при кафедрі аналітичної хімії Донецького державного університету і в 1969 р. захистила під керівництвом доктора хімічних наук, професора Шевчука І.О. кандидатську дисертацію. З 1969 року працює на посаді доцента кафедри аналітичної хімії, читає основні та спеціальні курси, керує виконанням дипломних, магістерських, аспірантських робіт.

Науковий напрямок досліджень, що проводить Симонова Т.М., зв’язаний з хімією екстракційних процесів, з розробкою прискорених методик розділення, концентрування, аналізу кольорових, рідкісних, дорогоцінних металів. Результати дослідження захищені 7 патентами та впроваджені на підприємствах кольорової металургії, радіоелектроніки, концерні “Стирол”, Донецькому інституті кольорових металів та ін.

Симонова Т.М. багато років була відповідальним виконавцем важливіших держбюджетних та госпдоговірних тем кафедри, приймає участь в роботі акредитованої лабораторії кафедри, в міжлабораторному тестуванні, в проведенні виробничих та екологічних експертиз. Симонова Т.М. приймала активну участь в організації навчального процесу на кафедрі, створенні нових курсів і спецкурсів, філіалу кафедри, акредитованих лабораторій. Під керівництвом професора Шевчука І.О. приймала участь в створенні науково-методичного напрямку в області методів активного навчання з аналітичної хімії, який одержав високу оцінку на Україні та за кордоном. За цією проблемою виступала з доповідями на науково-методичних конференціях, видано навчальний посібник (И.А.Шевчук, Т.Н.Симонова “Методы активного обучения по аналитической химии”, 1987). Під її керівництвом підготовлено понад 120 кваліфікованих хіміків-аналітиків, викладачів, з них 5 випускників стали кандидатами хімічних наук, працюють на посадах завідувачів відділами, завідувачів лабораторіями, вчителями хімії, хіміками-аналітиками.

Симоновою Т.М. надруковано понад 180 наукових робіт, з них монографія та 3 навчальних посібника, вона була співкерівником кандидатської дисертації Муси Мухамеда Хода, була вченим секретарем двох Всесоюзних конференцій та семінару з хімії екстракції. Протягом багатьох років Симонова Т.М. була замісником завідувача кафедри, вченим секретарем кафедри, членом спеціалізованої вченої ради по захисту кандидатських дисертацій, членом вченої ради хімічного факультету. В останні роки - член методичної комісії хімічного факультету, член конференції ДонНУ.

Категория: Преподаватели | Добавил: Dell (24.02.2008) | Автор: Dell di Mozzy E
Просмотров: 521 | Рейтинг: 3.5/2