Четверг, 22.11.2018, 12:30
Приветствую Вас Некто | RSS
Меню сайта
Форма входа
Логин:
Пароль:
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Досье преподавателей

Главная » Статьи » Преподаватели

Николаевский А.Н.

Ніколаєвський Алім Микитович
кандидат хімічних наук, професор, академік АН Вищої школи України, професор кафедри фізичної хімії

Народився 28 лютого 1941 р. в с.Юрівка, Білогірського району Хмельницької області. У 1957 році закінчив середню школу с.Троща Липовецького району Вінницької області, у цьому ж році стає студентом хімічного факультету Львівського державного університету ім.Ів.Франка, який закінчив у 1962 р. та з цього року за розподілом працював в Бориславській філії п/с на посаді молодшого наукового співробітника. У 1965-1967 рр. навчається в аспірантурі спочатку Львівського державного університету, а згодом Донецького державного університету. По закінченню аспірантури (1967р.) захищає кандидатську дисертацію на тему: "Исследование процесса жидкофазного окисления пропена и бутенов".

З 1967 року починається трудова діяльність А.М.Ніколаєвського у Донецькому державному університеті на посадах: 1967-1968 рр. старший викладач;1971-1991 рр.– доцент; професора з 1991 р. і завідувач кафедри фізичної хімії – 1984-2005 рр.; 1981-2001 рр. – декан хімічного факультету.

За роки керівництва факультетом були відкриті нові спеціалізації – "Біохімія спорту" (кафедра біохімії), "Хімія харчових продуктів" (кафедра фізичної хімії), "Комп’ютерна хімія" (кафедра неорганічної хімії), "Хімія лікарських речовин" (кафедра органічної хімії), "Екологічна хімія" (кафедра аналітичної хімії).

За роки керівництва кафедрою було підготовлено понад 480 кваліфікованих спеціалістів-хіміків. Із них 51 чол. мають вчену ступінь, вчене звання. Основні направлення наукових досліджень пов’язані з систематичним вивченням кінетики і механізмів рідиннофазного окиснення молекулярним киснем органічних речовин (олефінів, алкілароматичних вуглеводнів, олій, жирів, харчових продуктів і т.д.) та їх інгібування. Проводить наукові дослідження також по госпдоговірних тематиках.

Під його керівництвом захищено 12 кандидатських дисертацій, у співавторстві видано 13 навчально-методичних посібників (4 з грифом Міністерства освіти і науки України), проведено 3 міжнародних конференції. Він є автором понад 250 наукових праць, 2 монографій.

За ці роки були встановлені науково-педагогічні зв’язки кафедри фізичної хімії з ІнФОВ НАН України, Львівським національним університетом ім.Ів.Франка, національним університетом "Львівська політехніка", Інститутом проблем хімічної фізики РАН – (Росія), хімічним факультетом Познанського університету ім.Адама Міцкевича (Польща), з загально-освітніми школам..

Ніколаєвський А.М. є відмінником народної освіти України, членом навчально-методичної комісії з хімії при Міністерстві освіти і науки України, заст. голови секції фізичної хімії УХТ ім. Д.І. Менделеєва, його нагороджено Дипломом Ярослава Мудрого за досягнення в галузі науки і техніки, приймав участь у багатьох конгресах, конференціях, сипозіумах.

А.М.Ніколаєвський читає основний курс "Фізична хімія", спецкурси, керує аспірантами, курсовими і дипломними роботами студентів, навчальними практиками.


Категория: Преподаватели | Добавил: Dell (24.02.2008) | Автор: Dell di Mozzy E
Просмотров: 481 | Рейтинг: 5.0/2