Пятница, 23.08.2019, 11:50
Приветствую Вас Некто | RSS
Меню сайта
Форма входа
Логин:
Пароль:
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Досье преподавателей

Главная » Статьи » Преподаватели

Розанцев Г.М.

Розанцев Георгій Михайлович
кандидат хімічних наук, доцент, Заслужений вчитель України

Народився в с. Войково Амвросіївського району, Донецької області у 1946 р в родині службовців. Після закінчення школи в 1964 р навчався спочатку в Московському інституті тонкої хімічної технології (МІТХТ нині Московська державна академія тонкої хімічної технології ім. М.В. Ломоносова), а потім в Донецькому державному університеті (нині ДонНУ), який закінчив в 1970 р за спеціальністю “Неорганічна хімія”. Ще в студентські роки почав займатися науково-дослідницькою роботою, результатом якої була участь у роботі декількох Всесоюзних конференцій та дві статті в журналах, які зараз називають “ваковськими”. З 1972 р Г.М. Розанцев працює в НДЧ університету, потім навчається в аспірантурі, а в 1980 р захищає кандидатську дисертацію на тему “Вольфрамати цинку, кадмію та рідкісноземельних елементів”.

З 1982 р Г.М. Розанцев працює викладачем на кафедрі неорганічної хімії спочатку асистентом, а потім доцентом. За цей час він підготував та читає загальні курси “Неорганічна хімія”, “Координаційна хімія”, “Теоретичні основи неорганічної хімії”, “Актуальні проблеми неорганічної хімії” та спеціальні курси – “Спектральні методи в неорганічній хімії” та “Моделювання рівноваг у розчинах”.

Природнім продовженням робіт своїх вчителів Мохосоєва М.В. та Кривобок В.І. був запропонований Г.М. Розанцевим новий для кафедри фундаментальний науковий напрямок – дослідження стану йонів поліоксометалатів d-елементів V-VI груп у водних та водно-органічних розчинах, який є одним з найскладніших розділів сучасної фізико-хімії розчинів. Розроблена комплексна методика математичного моделювання процесів комплексоутворення ізо- та гетерополіаніонів, що дозволяє отримати діаграми розподілу цих йонів, визначити концентраційні та термодинамічні константи утворення, розрахувати термодинамічні функції, створити оптимальні умови синтезу солей цих аніонів.

Під керівництвом Г.М. Розанцева виконуються бюджетна тематика по створенню біоактивних цементів медичного призначення для ортопедії, кістково-щелепної хірургії, стоматології. Отримані матеріали не поступаються за якістю кращім закордонним аналогам, а за деякими параметрами і перебільшують їх. В реалізації цієї тематики разом з ним приймають участь його колеги Білоусова К.Є. та Заславська Л.В., аспіранти та студенти.

Багато уваги Г.М. Розанцев приділяє роботі з обдарованою молоддю. Серед його учнів переможці Всеукраїнських та Міжнародних олімпіад школярів з хімії і Всеукраїнських олімпіад студентів. Неодноразово він був науковим керівником команди України на International Chemistry Olympiad, членом журі Всеукраїнських та Міжнародних олімпіад. Г.М. Розанцев – Відмінник народної освіти (1991 р), Соросівський вчитель (1998 р), Заслужений вчитель України (2002 р). Його учні працюють у провідних лабораторіях світу.

Категория: Преподаватели | Добавил: Dell (24.02.2008) | Автор: Dell di Mozzy E
Просмотров: 906 | Рейтинг: 3.5/6