Среда, 26.02.2020, 13:32
Приветствую Вас Некто | RSS
Меню сайта
Форма входа
Логин:
Пароль:
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Досье преподавателей

Главная » Статьи » Преподаватели

Шевчук И.А.

Шевчук Іван Олексійович
доктор хімічних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України, заслужений професор ДонНУ


Шевчук Іван Олексійович народився 10 вересня 1930 р. в с. Вовчинець Комсомольського району Вінницької області. В 1950-1955 р. навчався в Київському університеті ім. Тараса Шевченко на хімічному факультеті, хімік-аналітик. В період з 08.1955 по 04.1960 р. працював начальником центральної заводської лабораторії Черкаського заводу хімреактивів. З 04.1960 по 11.1965 – начальник лабораторії Донецького інституту реактивів, в період 11.1965-08.1966 – начальник лабораторії Інституту люмінофорів м. Ставрополя. З 08.1966 р. завідувач кафедри аналітичної хімії Донецького державного університету. В 1964 р. захистив кандидатську дисертацію, в 1970 р. – докторську дисертацію зі спеціальності “аналітична хімія”. З 1971 р. – професор, з 1994 р. – академік Академії наук вищої школи України, заслужений професор ДонНУ, відзначений орденом “Знак Пошани” та медалями.

Професор Шевчук І.О. входив до складу Вчених рад по захисту кандидатських та докторських дисертацій України, Білорусії, Росії та був членом Всесоюзної комісії по екстракції. Під керівництвом професора Шевчука І.О. створено науковий напрямок в галузі фундаментальних досліджень іонних асоціатів, розділення і концентрування, експрес-аналізу об’єктів навколишнього середовища, технічних і біологічно активних речовин. Він керівник наукової школи “Розділення, концентрування та експрес-аналіз кольорових, рідкісних металів та біологічно активних речовин”.

На основі аналітичних досліджень продуктів коксохімії І.О.Шевчук із співробітниками запропонував метод отримання та аналізу чистих хімічних речовин. Його винахід покладено в основу технології отримання чистого роданістого натрію, який використовується для одержання штучного волокна, і що дало можливість виключити його постачання з інших країн. Теоретичні розробки, виконані під керівництвом професора Шевчука І.О. співробітниками кафедри аналітичної хімії ДонНУ, відносяться до області розчинів і комплексних сполук, синтезу та аналізу речовин нової техніки, хімії реактивів та речовин особливої чистоти. Вперше розроблена теорія про просторову сумісність складних іонів, передбачена і здійснена екстракція високо зарядних сполук, відкриті реакції перетворення кольорових асоціатів та вивчена їх стійкість. Багато його робіт присвячена покращенню екології Донбасу. він був організатором багатьох союзних і республіканських конференцій.

Професор Шевчук І.О. автор більше 500 друкованих робіт, 32 винаходів. Ним підготовлено 20 кандидатів і доктор наук, підготовлено багато спеціалістів для України та іноземних держав. З 2003 р. працює професором кафедри аналітичної хімії, член Вченої ради університету, завідувач акредитованою аналітичною лабораторією, член Наукової ради з аналітичної хімії АН України.

Категория: Преподаватели | Добавил: Dell (24.02.2008) | Автор: Dell di Mozzy E
Просмотров: 782 | Рейтинг: 3.7/3