Пятница, 23.08.2019, 11:42
Приветствую Вас Некто | RSS
Меню сайта
Форма входа
Логин:
Пароль:
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Досье преподавателей

Главная » Статьи » Преподаватели

Михальчук В.М.

Михальчук Володимир Михайлович
завідувач кафедри фізичної хімії, доктор хімічних наук, професор


Михальчук В.М. народився 2 червня 1950 р. в місті Донецьку. В 1977 році закінчив хімічний факультет Донецького національного університету. Свою наукову діяльність почав з 1972 року на посаді інженера держбюджетної науково-дослідної групи при кафедрі неорганічної хімії ДонДУ. В 1978 році поступив до аспірантури при кафедрі фізичної хімії ДонДУ, а в 1980 перевівся в аспірантуру Львівського політехнічного інституту. Під час навчання в аспірантурі під керівництвом академіка Р.В. Кучера досліджував механізм зміни форми міцел під впливом різних факторів. В 1982 захищає кандидатську дисертацію «Влияние температуры и добавок неэлектролитов на термодинамическую устойчивость несферических мицелл в водных растворах поверхностно-активных веществ».

Після закінчення аспірантури в 1882 році був направлений за розподілом на роботу в Український науково-дослідний інститут пластичних мас, де про-робив до 1992 року на посадах молодшого наукового співробітника, старшого наукового співробітника, провідного наукового співробітника. У цей період були закладені наукові основи одержання оптично прозорих структурно-модифікованих високоміцних епоксидних і епоксидно-алілових полімерів із високим ступенем фазової однорідності. Розроблені матеріали захищені свідоцтвами про винаходи, нагороджені срібною медаллю ВДНГ СРСР, впроваджені на ряді підприємств України, Росії, Білорусії й використовуються дотепер.

За час роботи в НДЧ ДонДУ на посаді провідного наукового співробітника (з 1992 по 1999 роки) проводив дослідження механізму термічної й термо-окисної деградації сітчастих полімерів та їх стабілізації. В останні роки дослідження спрямовані на встановлення механізму формування полімер-неорганічних нанокомпозитів із підвищеними експлуатаційними властивостями. У 1999 р. захистив докторську дисертацію «Структурна модифікація опти-чно прозорих густосітчастих епоксидних полімерів».

З 1999 р. Михальчук В.М. призначений на посаду доцента кафедри фізичної хімії ДонНУ, а 2000 р. обраний за конкурсом на посаду професора тієї ж кафедри. В 2005 році обраний завідувачем кафедри фізичної хімії. За період роботи на викладацьких посадах читав лекційні курси, проводив лабораторні й практичні заняття з навчальних дисциплін: «Фізична хімія», «Високомолекулярні сполуки», «Хімічна технологія та моделювання технологічних процесів», «Статистична обробка експерименту в хімії» й ін. (усього 10 курсів, загальним обсягом понад 350 лекційних годин). У 2004 р. Михальчуку В.М. було присвоєно вчене звання професора кафедри фізичної хімії.

Михальчук В.М. органічно й продуктивно поєднує педагогічну й наукову діяльність. За матеріалами його досліджень опубліковано понад 150 наукових і методичних робіт, в т.ч. у фахових журналах України, Росії, Сполучених Штатів Америки, одержав 19 авторських свідоцтв і патентів. Приймав участь у роботі численних міжнародних і державних наукових конференцій. Входить до складу секції «Хімія високомолекулярних сполук» Українського хімічного товариства, Міжгалузевої координаційної ради з хімії полімерних і композицій-них матеріалів. Входить до складу спеціалізованої вченої ради із захисту док-торських і кандидатських дисертацій при Українському державному хіміко-технологічному університеті (м.Дніпропетрівськ).

Категория: Преподаватели | Добавил: Dell (24.02.2008) | Автор: Dell di Mozzy E
Просмотров: 840 | Рейтинг: 3.0/6